Usługi informatyczne
 

Projektowanie, wdrażanie i obsługa sieci opartych o MS Windows

 

Czy Państwa firma posiada więcej niż dwa lub trzy komputery? Spotkaliście się Państwo z problemem wymiany dokumentów pomiędzy komputerami/pracownikami? Czy na komputerach przechowywane są pliki dokumentów, których utrata była by wielka stratą dla Państwa firmy? Jeśli na którekolwiek z tych pytań odpowiedzieli Państwo twierdząco, oznacza to, że warto się zastanowić nad wprowadzeniem do Państwa sieci serwera opartego o Windows Small Business Server. Rozwiązanie takie przynosi Państwu wiele udogodnień.

 

  • Przechowywanie dokumentów na serwerze - są one składowane na odpowiednich przestrzeniach dyskowych zapewniających większą odporność na uszkodzenia i awarie niż dyski stosowane w komputerach.
  • Dostępność dokumentów - dzięki temu, ze dokumenty są przechowywane na serwerze, możemy mieć do nich dostęp z praktycznie każdego komputera firmowego, podłączonego do sieci.
  • Logowanie do sieci - każdy użytkownik jest autoryzowany poprzez podanie loginu i hasła. Bezpieczeństwo hasła może być z góry zdefiniowane np. minimum 8 znaków w tym małe i duże litery i znaki specjalne. Dodatkowo można ustalić ważność hasła. Takie coś znacznie podnosi poziom bezpieczeństwa.
  • Zarządzanie bezpieczeństwem - dzięki wprowadzeniu Active Directory, możemy zarządzać tym kto ma dostęp do sieci firmowej, w jakich godzinach, z jakimi uprawnieniami, jakie dokumenty może otwierać, do których katalogów może zajrzeć.
  • Zarządzanie aktualizacjami systemów MS Windows zainstalowanych na komputerach pracowników - dzięki usłudze WSUS można zarządzać tym kiedy i które aktualizacje dotyczące bezpieczeństwa zostaną zainstalowane na komputerach wykorzystywanych w Państwa firmie.
  • Kopie bezpieczeństwa - wszystkie dokumenty i ważne zasoby firmy mogą być archiwizowane cyklicznie według nałożonego schematu. Zapewnia to wysoki standard bezpieczeństwa i pozwala skrócić czas przestoju w przypadku ewentualnej awarii.

 

To tylko bardzo niewielki i najbardziej podstawowy zakres korzyści, które wynikają z wdrożenia Windows Small Business Server. Wszelkie wydatki poniesione na ten cel to wydatki dobrze spożytkowane. A bezpieczeństwo, elastyczność i jakość działania nie ma swojej ceny.

Cena projektu i wdrożenia oferowanego przez firmę artnow, jest ustalana indywidualnie. Obsługa tak wdrożonej sieci może być oparta o umowę opieki informatycznej, bądź na zasadzie zleceń pojedynczych usług.