Usługi informatyczne
 
2013-10-16 00:00  
 
Jak zainstalować Dropbox na swoim komputerze. » pokaż całość

Zapraszam do obejrzenia filmu instruującego, jak skonfigurować i zainstalować Dropbox na swoim komputerze.

Link do założenia konta DropBox

2013-10-07 10:00  
 
Zabezpieczenie Fotografii - FLICKR » pokaż całość

FotoTeraz zajmijmy się tym, co zrobić, żeby zabezpieczyć nasze zdjęcia. Tych jest zazwyczaj zdecydowanie więcej niż dokumentów i mają one znacznie większą wielkość. Fotografie, co prawda rzadziej posiadają wartość materialną (chyba, ze jesteśmy zawodowymi fotografami), jednak zazwyczaj ich wartość sentymentalna może być dla nas bezcenna. Warto, więc się zabezpieczyć przed ich utratą.

2013-10-07 09:00  
 
Zabezpieczenie plików - Dropbox » pokaż całość

Dokumenty

Jest to usługa typu Dysk w Chmurze. Polega ona na tym, że nasze pliki są wysyłane na serwery właściciela usługi Na naszym lokalnym dysku w komputerze tworzy nam się katalog Dropbox.

Od tej chwili każdy plik zapisany wewnątrz tego katalogu, będzie automatycznie przesyłany na serwer firmy DropBox i tam przechowywany w przydzielonej nam przestrzeni. W zależności od tego, jaką "taryfę" wybierzemy, ta przestrzeń ma odpowiednią wielkość.

2013-10-07 08:00  
 
Jak zabezpieczyć swoje pliki. » pokaż całość

Backup

Na dyskach swoich komputerów, laptopów, czy smartfonów praktycznie każdy z nas trzyma pliki, które są dla nas bardzo ważne. Niezależnie od tego, czy jest to dokument związany z naszą pracą, niepowtarzalna fotografia upamiętniająca jakieś ważne wydarzenie.

Nagle pewnego dnia odkrywamy straszna rzecz: nasz dysk przestał działać, jego zawartość przepadła albo ktoś skasował nasze ważne pliki. Może być też tak, że zostaliśmy okradzeni, a nasze pliki zginęły bezpowrotnie wraz z naszym sprzętem. Często wartość materialna lub sentymentalna tych plików jest znacznie większa niż wartość samego sprzętu.

2013-09-30 00:00  
 
Skróty klawiaturowe, czyli jak ułatwić sobie życie. » pokaż całość

Często w trakcie pracy na komputerze zdarza nam się robić wiele powtarzalnych rzeczy. Kopiujemy tekst, wklejamy go w innym miejscu lub w kilku miejscach. Kolorujemy jedną komórkę w Excelu, póżniej chcemy powtórzyć to na wielu innych pojedynczo wybranych komórkach. Oczywiście możemy za każdym razem klikać myszką w odpowiednie pola i wybierać odpowiednie polecenia. Jednak znacznie łatwiekszym sposobem jest skorzystanie ze skrótów klawiaturowych. Skróty są po to, żeby nam ułatwić życie i zoptymalizować pewne procesy w trakcie używania komputera. Oczywiście na samym początku będzie nam trudno się do tego przyzwyczaić, jednak po pewnym czasie używanie skrótów tak wchodzi w krew, że ciężko jest pracować bez nich.

2012-11-04 00:00  
 
Co potrzebuję do zamówienia strony WWW. » pokaż całość

Jest to mini poradnik. Taki mały "rachunek sumienia" a tak naprawdę zbiór pytań, który pozwoli na łatwiejszą komunikację z wykonawcą strony WWW.

2012-08-22 00:00  
 
Podłączanie terminali kart płatniczych do internetu. » pokaż całość

Coraz więcej klientów Państwa sklepów postanawia płacić za dokonane zakupy kartą płatniczą lub kartą kredytową. Niestety czasami się zdarza, że terminal bardzo długo się łączy ze swoją centralą, a klient się denerwuje. Czasami bywa też tak, że linia jest zajęta i cała operacja radykalnie się wydłuża. Państwo obserwujecie jak klient coraz bardziej się irytuje a przecież zależy Wam na tym, zeby wyszedł zadowolony. Jest na to rada.

2012-07-23 00:00  
 
Backup w Chmurze » pokaż całość

Dbacie o bezpieczeństwo swoich danych? Uważacie, że sa bezpieczne? A może chcecie poprawić ich bezpieczeństwo? Planowaliście zrobić coś w tym kierunku? Niewątpliwie, prawie każdy użytkownik komputera spotkal sie z koniecznością zabezpieczenia swoich danych przed utratą, zapraszam więc do lektury.

2012-02-29 00:00  
 
Jaki Internet Wybrać? » pokaż całość

Co prawda to źle zadane pytanie. Internet jest jeden. Wybrać sobie możemy co najwyżej jego dostawcę, oraz sposób jego dostarczania. Niemniej jednak wybór może być trudny, bowiem każdy ze sposobów dostarczania Internetu ma swoje wady i zalety. W zależności od tego do czego potrzebujemy Internetu, ile chcemy za niego płacić, oraz w jaki sposób z niego korzystać, musimy wybrać odpowiedniego dostawcę i odpowiedni sposób jego dostarczania. Postaram sie przybliżyć nieznacznie temat, mając nadzieję, że pomoże to Państwu w podjęciu odpowiedniej decyzji.

2012-01-13 14:00  
 
DVBT czyli dlaczego nas straszą cyfrową telewizją... » pokaż całość

Co jakiś czas trafiamy w telewizji, w radiu lub w gazetach na wzmiankę o tym, że po roku 2013 nie będzie już analogowej naziemnej telewizji, zastąpi ją telewizja cyfrowa. Jednocześnie nikt praktycznie nie tłumaczy na czym to polega. Czy będziemy musli wymienić nasze telewizory? Co znaczają skróty DVB-T, MPEG4, MUX? Zapraszam do lektury.

2011-12-28 10:00  
 
Komputer stacjonarny czy laptop? » pokaż całość

To pytanie pojawia się dosyć często w domach, gdzie planuje się zakup nowego komputera. Ceny laptopów spadły do takiego poziomu, że przy wyborze pomiędzy jednym a drugim, kryterium ekonomiczne jest praktycznie pomijalne. Dzięki temu można się spokojnie skupić na argumentach merytorycznych i użytkowych. Niestety wybór nie jest prosty. W tym tekście będę posługiwał się dosyć dużymi uogólnieniami, jednak w praktyce nie jest to tak oczywiste i każdy musi sobie odpowiedziec na to co kupić.

2011-07-13 09:41  
 
JoliCloud czyli jak zainstalować system z chmury. » pokaż całość

Wyobraźcie sobie system operacyjny dostępny zupełnie za darmo, który będzie wyglądał tak samo wszędzie, niezależnie od tego na jakim komputerze się zalogujecie. Jeśli jadąc pociągiem, na swoim netbooku dodacie do systemu np. odtwarzacz mulimedialny VLC to pojawi się on także na komputerze w domu. To są zalety systemu w chmurze. Co to znaczy, że jest w chmurze? To znaczy, ze wszystkie swoje ustawienia trzyma na swoich serwerach, a nie na stacji roboczej, na której jest uruchomiony. Nasze pliki też mogą być przenoszone pomiędzy naszymi urządzeniami, chociażby za pomocą opisywanej przeze mnie usługi . Właśnie takie możliwości daje nam JoliCloud. Jest to system w którym dostaniemy wszystko to, czego nam do interaktywnego wykorzystania komputera w internecie potrzeba. System oferuje mnóstwo dodatków i aplikacji. Obsługuje Google Docs i Office Live. Można za jego pośrednictwem dostać się do sieci społęcznościowych takich jak Facebook, Twitter, a także ostatnio dodano obsługę Google+.

2011-06-24 14:00  
 
DropBox czyli jak zsynchronizować dokumenty i pliki pomiędzy kilkoma komputerami. » pokaż całość

Jeśli używacie laptopa i komputera stacjonarnego to na pewno kiedyś stanęliście przed koniecznością tego, żeby mieć zsynchronizowany folder, w którym przechowujecie swoja pracę. Najlepiej jeszcze, żeby działo się to zupełnie automatycznie, żeby nie trzeba było o tym już ani myśleć, ani pamiętać.

A moze czasami potrzebujecie dostępu do swoich plików nie mając dostępu do swojego komputera?

Posiadacie nowoczesny telefon z Androidem, lub iPhone i chcialibyście się móc dostawać do swoich dokumentów z poziomu telefonu?

Żaden problem. Można do tego celu wykorzystać serwis DropBox. Za darmo i w prosty sposób.

2011-06-02 15:00  
 
Windows 8 - Prezentacja nowego systemu dla tabletów. » pokaż całość

Wczoraj na konferencji D9 w Kalifoni, Microsoft zaprezentował wstępną wizję interfejsu Następnej wersji systemu Windows, znanej pod roboczą nazwą Windows 8. Trzeba powiedzieć, ze system robi wrażenie. od razu widać, ze Microsoft postanowił w kolejnej wersji swojego systemu operacyjnego skupić się na urządzeniach z ekranami dotykowymi, zwłaszcza na tabletach.

2011-05-31 00:00  
 
Oglądanie na ekranie... komputera. » pokaż całość

Kiedyś w czasach monitorów w kolorze bursztynowym lub zielonym trudno było sobie wyobrazić, że komputer może wyświetlać grafikę. A jeśli już ją wyświetlał, to wyglądało ona na przykład tak:

Grafika ZX Spectrum Grafika ZX Sperctrum

Są to co prawda grafiki zaczerpnięte z monitorów kolorowych, jednak dosyc mocno odbiegają od dzisiejszych standardów. W tej chwili nawet telefony oferują nam ekrany o lepszych parametrach (rozdzielczość, ilość kolorów). Właśnie dlatego coraz więcej materiałów zaczynamy oglądac w komputerze.Czy to zdjęcia, czy filmy, czy inne pokazy.

2011-05-24 00:00  
 
Jak zainstalować darmowy program antywirusowy. » pokaż całość

Bardzo ważnym czynnikiem bezpieczeństwa naszego komputera jest używanie programu antywirusowego. Jednak nie wystarczy samo posiadanie takiego programu. Żeby był skuteczny musi być także regularnia aktualizowany. Nowe wirusy powstają praktycznie codziennie, a co jakiś czas po internecie zaczynają krążyć bardzo groźne trojany i temu podobne szkodniki. Właśnie dlatego definicje wirusów naszego programu antywirusowego powinny być na bieżąco uaktualniane. A to kosztuje. Płacimy opłatę za sam program jak i abonament za dostęp do aktualizacji. Zazwyczaj co rok. Po kilku latach używania takiego programu moze uzbierać się całkiem pokaźna kwota.

Chociaż wcale nie musi tak być.

2010-11-04 22:20  
 
Jak ważna jest dobrze zabezpieczona sieć bezprzewodowa. » pokaż całość

Co jakiś czas, redakcje różnych czasopism z branży informatycznej, robią testy polegające na sprawdzeniu ogólnego stanu zabezpieczeń naszych domowych i firmowych sieci bezprzewodowych. Niestety wiele sieci jest tak słabo zabezpieczonych, że dostanie się do nich nie stanowi żadnego problemu. Jest też mała część sieci, które są zupełnie niezabezpieczone.

Facebook
2010-11-02 00:00  
 
Facebook

Dziękuję wszystkim - dzisiaj przybyło mi ponad 40 osób "lubiących" profil artnow Usługi Informatyczne. Mam nadzieję, że liczba tych osób będzie się systematycznie powiększać. Mam nadzieję, że polecicie stronę swoim znajomym, a oni swoim i tak dalej. Mam tez nadzieję, że już niedługo będę mógł ogłosić premierę strony www firmy artnow.

2010-11-01 00:00  
 

» pokaż całość

Firma artnow Usługi Informatyczne to nowo powstała firma, świadcząca usługi informatyczne na terenie miasta Łodzi i miast ościennych. Zapraszam do korzystania z naszych usług.